על הדרכת כלות והפרשת חלה

חלומה של כל אישה הוא להיות כלה. כאשר אישה הופכת להיות כלה היא יכולה להתחיל לחלום חלומות גדולים יותר כמו הקמה של משפחה והולדת ילדים. כל כלה יכולה למצוא תועלת רבה במפגש של הדרכת כלות. במסגרת של הדרכת כלה כל כלה יכולה ללמוד על מצוות שונות ביהדות כמו מצוות הפרשת חלה או כמו מצוות הדלקת נרות. במסגרת של הדרכת הכלות כלות יכולות ללמוד גם על האופי של חיי הנישואין ואיך צריך להתנהל אל מול בן הזוג. ניהול חיי נישואין יכול להיות אתגר וזה לא פשוט לאף זוג. ההדרכה יכולה להכין נשים לקושי בחיי הנישואין וללמד אותן גם על הזוהר והיופי שיש בהם לצד האתגרים.

סגולות הפרשת חלה

הפרשת חלה ידועה במקורות כטקס ומצווה שיש לו סגולות רבות לברכה, סגולה לרפואה, ברכה לזיווג ולפריון. נשים אשר מבצעות טקס הפרשה של חלה יכולות להגביר את הסיכויים שלהן למצוא חתן או עבודה. הטקס גם יכול להעניק ברכה לנשים רבות שיכנסו להיריון או שייוולדו להן הרבה ילדים. הטקס הוא פשוט מאוד אך יש בו עומק רוחני רב. העומק הרוחני של הטקס יכול לרגש כל אישה ולגרום לה לחוש התעלות רוחנית. הטקס עוזר לנשים רבות למצוא נחמה ומרפא והוא יכול להעניק ברכה וסגולה לנשים שחולות במחלות שונות כמו סרטן למשל. בדרך כלל טקס זה נערך במסגרת קבוצתית אשר מעצימה אותו ואת הנשים אשר לוקחות בו חלק, בשביל להגביר את העצמה החווייתית נהוג לעשות טקס הפרשת חלה בבית. סגולות הפרשת חלה הן רבות, ומומלץ לעשות את הטקס הזה עם רבנית להפרשת חלה. בטקס אסור שיהיו נוכחים גברים או ילדים.

על ערב הפרשת חלה כפעילות חברתית מומלצת לנשים

ערב הפרשת חלה יכול להיות פעילות חברתית מומלצת מאוד לנשים. הערב יכול להוות מסיבת רווקות אלטרנטיבית או ערב מפגש מהנה מאוד לנשים ממקום העבודה. במהלך הערב הנשים יוצאות מחוזקות ונשכרות מסגולותיו של הטקס. את הטקס מנהלת בדרך כלל רבנית. הטקס מרגש מאוד ובמהלכו מכינים בצק לחלה ומפרישים ממנו חלק לצד. ההפרשה של החלה נהוגה כבר מאות ואפילו אלפי נשים בקרב נשות ישראל. מצוות הפרשת החלה הייתה אחת המצוות הראשונות שניתנו לבני ישראל ומאז שומרות נשות ישראל על הקיום שלה בארץ וגם בארצות הגולה בחוץ לארץ. קיום הטקס יכול להיות רוחני מאוד והוא יכול לגרום לכל אישה להתחזק באמונה הדתית שלה. חיזוק האמונה הדתית יכול לאפשר לנשים רבות להיות מאושרות יותר ולממש את עצמן ביותר מישורים של החיים כולל בעבודה ובזוגיות שלהן.

על הדרכת כלות והפרשת חלה