קלפי ימימה

את ערכת קלפי ימימה פיתחתי בהשראת לימוד "פיתוח החשיבה ההכרתית" ממשנתה של הצדקת ימימה שמחה אביטל זצ"ל אותו אני לומדת כ- 12 שנה.
לימודי ימימה זהו לימוד רוחני הפונה אל המחשבה והלב, דרך מחשבה מקבלת, מתעורר הלב המסכים והנפש החפצה להגיע למקומם.

מה מטרת קלפי ימימה?

מטרת הקלפים לאפשר טעימה מ"לימודי ימימה" הנפלאים גם למי מכן שלא מכירה את הלימוד ותוכל להעזר בכלי זה להתפתחות אישית ורוחנית בחייה.
ולאפשר ללומדות ימימה לתרגל את הלימוד הנפלא גם בביתן וכיצד ניתן לעשות עבודה אישית ופנימית של התעוררות הלב המובילה לתיקון אישי

מהי שיטת ימימה?

רבים שואלים אותי מה זה שיטת ימימה וממה היא בנויה, אז אסביר בקצרה.
שיטת ימימה, לפיה פותחו קלפי ימימה היא שיטת חשיבה הכרתית, שיטה הבנויה מאלמנטים מעולם הקבלה, הפסיכולוגיה ומעולם החוויות של הלומד.
שיטת ימימה מלמדת ומטפלת במגוון תחומי חיים. כמו: עולם ההורות, זוגיות, חברה, עבודה, משפחה ועוד.
למרות שעקרונות השיטה נלקחות מתורת הנסתר, השיטה אינה שיטה דתית. אלא עושה שימוש במידע מהקבלה, כדי לפתח מודעות לגבי השפעת האדם על הזולת וסביבתו.
יחד עם זאת, ישנם מאמינים אשר מוצאים קשר בין הדת לשיטה ומתחילים לשמור מצוות.
השיטה אינה רק שיטת ימימה לנשים אלא מתאימה לכל אדם באשר הוא.

מהי חשיבה הכרתית?

חשיבה הכרתית על פי שיטת ימימה, היא חשיבה יזומה בכל מימדי הנפש, הלימוד מאפשר לתלמידים לרכוש כלים אשר בעזרתם יבנו יעצבו את ההבנה העצמית שלהם.

על פי שיטת ימימה אביטל יש מספר הנחות יסוד

–         אין לנו שליטה על המתרחש בחוץ, מעולם לא היה לא לנו ולא תהיה לנו שליטה על זה, אנו לא יכולים לשלוט על אנשים אחרים אלא רק על עצמנו.

–         אסור לנו ואין לנו רשות לתקן את האחר, יש לנו את היכולת והחובה לתקן את עצמנו.

–         לא מבינים עד שמתנסים בחוויה.

–         אין אפשרות העתיק תהליך התפתחות של האחר אלא התהליך הוא אישי.

–         בכל צומת שמגיעים לבחור, יש עוד אופציה אשר איננה נראית.

לימודי חשיבה הכרתית של ימימה אביטל מתמקדים בעיקר פיתוח החוסן הנפשי האישי, מבינים את התהליכים, רואים את החסימות שהורסות לנו את החיים ורוכשים כלים לפריצת החסימות. לימודי ימימה מתמקדים באדם שהכי מפריע לנו להתקדם, וזה אנחנו כמובן, בזמן הלימוד נלמד איך נוכל להתקדם ולפרוץ את המחסום הזה. קיימים לימודי ימימה באינטרנט, אך ההמלצה היא לעשות את זה פרונטלית בכיתה עם עוד משתתפים.

ימימה אביטל

ימימה (סימה) אביטל נולדה בקזבלנקה ב- 15 באוגוסט 1929 (ט' באב תרפ"ט), ימימה הייתה מורה רוחנית שפיתחה תורה מיסטית המכונה "לימוד חשיבה הכרתית" או "שיטת ימימה".
אביטל הייתה בעלת תואר ראשון בספרות צרפתית באוניברסיטת בן-גוריון, ובעלת תואר שני בפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב.
בשנת 1987 הקימה בביתה שבשדרות רוטשילד את "מכון מעיין" במטרה להפיץ את שיטתה. בשנת 1990 העתיקה את המכון לבית פרטי בהרצליה, שם הוא שוכן עד היום.
אביטל הייתה אישה צנועה וענווה, מיעטה להצטלם, לא מסרה פרטים אישיים על עצמה והעבירה את השיעור הרחק מעיני תלמידיה. היא הסבירה שהיא עושה זאת על מנת למנוע תלות וקשר בינה לבין התלמידים, על מנת שיתרכזו בעבודה הפנימית שלהם ולא יאדירו את דמותה.
אביטל נפטרה בגיל 70, ב11 במאי 1999 (כ"ה באייר תשנ"ט).
קלפי ימימה